AAF “Sürətin evolyusiyası”nda klassik avtomobilləri təqdim edib
Azərbaycan Avtomobil Federasiyasının (AAF) təşkilatçılığı, “Nazar Holdinq” və Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin dəstəyi ilə avtomobil həvəskarları üçün maraqlı layihə təqdim olunub.
Mayın 17-də paytaxtın Əziz Əliyev küçəsindən başlayaraq Qoşa Qala qapısının qarşısınadək “Sürətin evolyusiyası” layihəsi çərçivəsində klassik avtomobillərin sərgisi keçirilib.
Ziyarətçilər 1985-ci ilədək istehsal olunan avtomobilləri izləməklə həm də ötən illərin ab-havasına qayıdıblar. Burada müxtəlif illərə və ölkələrə aid klassik avtomobillərlə yaxından tanışlıq, nostalji dolu anlar yaşamaq imkanı olub.
Sərgi səhər saatlarından axşam 19:00-dək davam edib və gün ərzində ziyarətçiləri, retro avtomobil həvəskarlarını bir araya toplayıb.
Sərgidə Azərbaycan Avtomobil Federasiyasının klassik avtomobil kolleksiyası ilə yanaşı, tədbirə qeydiyyatdan keçmiş avtomobil sahibləri də öz nəqliyyat vasitələri ilə təmsil olunub.
Bununla da AAF klassik avtomobillərlə bağlı tədbirlər mövsümünü açmış olub. Avqust ayının sonunda isə AAF paytaxtda klassik avtomobillərin yürüşünü təşkil edəcək.
Qeyd edək ki, sabah – mayın 18-də “Sürətin evolyusiyası” sürət avtomobillərinin və “Supercar”ların nümayişi ilə davam edəcək. Bununla da iki gün ərzində klassik avtomobillərdən sürət avtomobillərinədək sürətin evolyusiyasını izləmək mümkün olacaq.

AAF Showcases Classic Cars at “Evolution of Speed” Exhibition
A captivating event for car enthusiasts was organized by the Azerbaijan Automobile Federation (AAF), with support from Nazar Holdings and the Baku City Executive Authority.
On May 17, as part of the “Evolution of Speed” project, a classic car exhibition was held along Aziz Aliyev Street, stretching to the area in front of the Gosha Gala Gate in Baku.
Visitors had the chance to view cars manufactured before 1985, allowing them to step back in time and experience the atmosphere of past decades.
The exhibition offered a unique opportunity to get acquainted with classic cars from various eras and countries, creating moments full of nostalgia.
The event ran from the early morning until 19:00, bringing together visitors and vintage car lovers throughout the day.
In addition to the AAF’s own classic car collection, the exhibition also featured vehicles presented by individual car owners who had registered for the event.
With this event, AAF officially launched its classic car event season, which will culminate at the end of August with a classic car drive through the capital.
It should be noted that the “Evolution of Speed” continues tomorrow, May 18, with the exhibition of speed cars and supercars. Over the course of two days, visitors will be able to witness the full evolution of speed - from classic vehicles to high-performance cars.