Azərbaycan Avtomobil Federasiyasının (AAF) təşkilatçılığı ilə avqustun 25-də paytaxtda klassik avtomobillərin yürüşü və sərgisi keçiriləcək.
Ənənə halını alan yürüşdə 1984-cü ilədək istehsal olunan avtomobillər iştirak edəcək. Bunun üçün klassik avtomobil sahibləri avqustun 15-nədək AAF-ın elektron ünvanı info@faa.az və ya (+99450) 295 01 00 nömrəsinə müraciət etməklə qeydiyyatdan keçə bilər.
Yürüşdən əvvəl Dənizkənarı Milli Parkda klassik avtomobillərin sərgisi təşkil olunacaq. Dənizkənarı Milli Park - Heydər Əliyev Mərkəzi -“Dreamland Golf Club” marşrutu üzrə yürüşdə AAF-da qeydiyyatdan keçən avtomobillərlə yanaşı Heydər Əliyev Mərkəzindəki  daimi sərgidə nümayiş olunan bəzi klassik avtomobillər də iştirak edəcək. Müxtəlif illərdə və ölkələrdə istehsal olunan bu avtomobillərin hər biri nəinki müasir nəqliyyat vasitələrindən fərqlənən və nostalji hisslər yaradan görünüşü, həm də maraqlı tarixi ilə diqqəti cəlb edəcək.
Marşrutun sonunda “Dreamland Golf Club”da klassik avtomobillərin sərgisi keçiriləcək. Hər kəs bu avtomobillərin qarşısında gözəl foto çəkdirib, klassik avtomobillərin tarixi, özəllikləri ilə daha yaxından tanış olmaq imkanı qazanacaq. Burada tanınmış ifaçıların iştirakı ilə retro tərzdə konsert və əyləncə proqramı təqdim ediləcək, viktorinalar, geyim və avtomobillər üzrə müxtəlif nominasiyalarda qaliblər seçiləcək.

Registration for Classic Cars Parade is now open
A parade and exhibition of classic cars will be held in Baku on August 25, organised by the Azerbaijan Automobile Federation (AAF).
Cars produced before 1984 will participate in the parade, which has become a tradition. Classic car owners can register by contacting info@faa.az or (+99450) 295 01 00, by August 15.
Before the parade, an exhibition of classic cars will be organised in Seaside National Park. In addition to the registered cars, some classic cars displayed in the permanent exhibition at the Heydar Aliyev Center will be in the parade along the Seaside National Park (Baku Boulevard) - Heydar Aliyev Center - Dreamland Golf Club route. Each of these cars, produced in different years and countries, does not only possess an appearance that differs from modern vehicles, containing nostalgic feelings, but also an interesting history.
At the last stop of the parade, Dreamland Golf Club, an exhibition of classic cars will be held. Everyone will have the opportunity to take nice photos with these cars and learn more about their history and features. A retro-style concert and entertainment programme will be presented here with the participation of well-known performers, and winners will be selected in various nominations for quizzes, clothing, and cars.