Bakı Sürət Festivalı 2024
Azərbaycan Avtomobil Federasiyasının, “Caspian Event Organisers” və “Bakı Şəhər Halqası” Əməliyyat şirkətlərinin birgə təşkilatçılığı ilə ölkəmizdə ilk dəfə “Bakı Sürət Festivalı” keçirilib.
Festival çərçivəsində avtomobil sərgisi təşkil edilib. Sərgidə müxtəlif brend avtomobillərin test-drayvı olub.
Ən yaxşı drift pilotlarının ekstremal şəraitdə öz bacarıqlarını və sürücülük məharətlərini göstərdikləri drift şousu festivalın tamaşaçıları tərəfindən maraqla qarşılanıb.
Tədbirdə bütün dünyada çoxsaylı pərəstişkarları cəlb edən dinamik yürüşləri ilə tanınan “Legend Cars Challenge Baku” yarışı da keçirilib. Maraqlı və gərgin idman mübarizəsi şəraitində keçən “Legend Cars Challenge Baku” yarışının qalibi Elçin Həsənov olub. Murad Həsənov ikinci, Gülhüseyn Abdullayev isə üçüncü yeri tutublar.

Baku Festival of Speed 2024
With the cooperative organisation of the Azerbaijan Automobile Federation (AAF), Caspian Event Organisers, and Baku City Circuit, the first ever Baku Festival of Speed was held in Azerbaijan.
The framework of the festival also included a car exhibition, in which various car brands demonstrated test drives.
The drift show, where the best drift pilots showcased their driving skills in extreme conditions, was one of the audience's favourites.
The globally beloved show of motorsport fans with dynamic parades, “Legend Cars Challenge Baku,” took place within the framework of the event. Elchin Hasanov was the winner of the respective intriguing and tense motorsport competition. Murad Hasanov finished second, while Gulhuseyn Abdullayev finished third.