Bakıdakı FIA həftəsi Rally & Circuit Mükafatlandırma mərasimi ilə başa çatıb
Cümə günü FIA-nın Bakıda keçirilən möhtəşəm Mükafatlandırma mərasimindən sonra avtomobil idmanı üzrə 2023-cü il çempionlarının və qaliblərinin mükafatlandırılması şənbə günü də davam edib. Mərasimdə FIA Rally & Circuit mükafatları təqdim olunub. 2022-ci ildə olduğu kimi, bu il də ralli yarışında müxtəlif nominasiyalarda qalib gələn pilotlar təltif ediliblər.
Mərasimdə Beynəlxalq Avtomobil Federasiyasının (FIA) prezidenti Mohammed Ben Sulayem çıxış edərək FIA həftəsinə ev sahibliyi edən Bakıya qonaqpərvərlik və yüksək təşkilati işlərə görə minnətdarlığını ifadə edib.
Azərbaycan Avtomobil Federasiyasının (AAF) prezidenti Anar Ələkbərov FIA-nın Bakıdakı tədbirlərində iştirak etmək üçün Azərbaycana gələn FIA prezidentinə, FIA ailəsinə və Azərbaycan Avtomobil Federasiyasına Bakıdakı tədbirə göstərdikləri dəstəyə görə təşəkkürünü bildirib.
Sonda AAF prezidenti Anar Ələkbərova FIA prezidenti Mohammed Ben Sulayem, 2023-cü il Formula 1 çempionu Maks Ferstappen, Red Bull komandasının direktoru Kristian Horner və Red Bull komandasının pilotu Serxio Peresin imzaları ilə hədiyyə təqdim olunub.

The FIA week in Baku ended with the Rally & Circuit Award ceremony
Following the stunning FIA Prize Giving Ceremony in Baku on Friday, the awarding of 2023 champions and winners in motorsports continued on Saturday. The FIA Rally & Circuit awards were presented at the ceremony. As in 2022, this year, the pilots who won various nominations in the rally race received their awards.
The President of the International Automobile Federation (FIA), Mohammed Ben Sulayem, spoke at the ceremony and expressed his gratitude to Baku, the host of the FIA ​​week, for its hospitality and high-level organization.
The President of the Azerbaijan Automobile Federation (AAF), Anar Alakbarov, expressed his gratitude to the FIA ​​president and FIA family, who came to Azerbaijan to participate in the FIA ​​events, and to the Azerbaijan Automobile Federation for their support of the event in Baku.
In the end, the AAF President, Anar Alakbarov, was presented with a gift signed by the FIA President Mohammed Ben Sulayem, 2023 Formula 1 Champion Max Verstappen, Principal of the Red Bull Team Christian Horner, and Red Bull Team Pilot Sergio Pérez.