FIA-nın Beynəlxalq Turizm Alyansının (AIT) 125 illiyi Bakıdakı FIA həftəsinə təsadüf edib. Paytaxtımızda FIA həftəsi çərçivəsində AIT-in Baş Assambleyalarının toplantısı keçirilib. Avtomobil klublarının maraqlarını təmsil edən Beynəlxalq Turizm Alyansının (AIT) əsas məqsədi - beynəlxalq turizmin bütün növlərinin, ilk növbədə avtoturizmin inkişafına dəstək göstərməkdir. Birliyin üzvləri avtoturistlərə göstərilən xidmətlərin təkmilləşdirilməsi problemləri üzrə seminar və müşavirələrin təşkili, gömrük qaydalarının sadələşdirilməsi, yol və avtoşoselərin abadlığı kimi məsələlərlə məşğul olurlar.
Dekabrın 6-da həmçinin FIA Universitetinin məzunlarının toplantısı olub. FIA mobillik klublarının tam potensialını həyata keçirməyə kömək etmək məqsədi ilə 2011-ci ildə yaradılan FIA Universiteti milli, regional və qlobal səviyyədə üzv təşkilatları gücləndirməyə və yeni bilik və liderliyi bölüşməyə istiqamətlənib. Bakı toplantısında FIA Universitetinin növbəti məzunlarına sertifikatlar təqdim edilib.

A meeting of the FIA International Tourism Alliance (AIT) General Assemblies was held in Baku
The 125th anniversary of the FIA ​​International Tourism Alliance (AIT) coincided with the FIA ​​week in Baku. A meeting of the AIT General Assemblies was held in our capital within the framework of the FIA week. The main goal of the International Tourism Alliance (AIT), which represents the interests of the automobile clubs, is to support the development of all types of international tourism, primarily motor tourism. The members of the association deal with issues such as organizing seminars and consultations on the problems of improving the services provided to motorists, simplifying customs rules, and improving roads and highways.
A meeting of the FIA University graduates was also held on December 6th. Established in 2011 to assist FIA mobility clubs in realizing their full potential, the FIA University aims to enhance member organizations at national, regional, and global levels and share new knowledge and leadership. Certificates were presented to the recent graduates of the FIA University at the Baku meeting.